Źródło zdjęcia: pixabay.com

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj informacje o dostępnych produktachWyrażam zgodę na:
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Pożyczka na Święta? Tylko bezpieczna!

OPUBLIKOWANO 2019-11-30

Pożyczaj rozsądnie, a tylko wtedy gotówka na Święta faktycznie przyniesie ci radość, a nie powody do stresu.
Czytaj dalej
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Święta bez kredytu

OPUBLIKOWANO 2019-11-26

Czy Boże Narodzenie może nie rujnować portfela, bez nadmiarowego zaciskania pasa, ale i bez kosztownych pożyczek? 
Czytaj dalej
REKLAMA


Źródło zdjęcia: pixabay.com

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń

OPUBLIKOWANO 2019-08-08

Najczęściej wymienianym utrudnieniem w zaciągnięciu tradycyjnego kredytu gotówkowego są formalności. Kredyty bez formalności są wygodniejsze, ale czy zawsze spełnią oczekiwania kredytobiorcy?

Kto z nas nie przygotowywał długiej listy wymaganych do kredytu dokumentów, ten nie wie, z jak wieloma formalnościami można mieć do czynienia. Standardowa oferta kredytów gotówkowych oznacza także obowiązkową wizytę w oddziale. By wygrać walkę o klienta, banki są skore pójść na pewne ustępstwa w kwestii wymaganych zaświadczeń i formalności. Jednak, czy znalezienie kredytu gotówkowego bez zaświadczeń jest możliwe?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń - na co można liczyć?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach jest możliwy do uzyskania w wielu bankach działających na rynku. Pod względem jakości, oceniając go jak każdy produkt finansowy, nie różni się on niczym od zwykłego kredytu gotówkowego. Poza możliwością pożyczenia określonej sumy na realizację dowolnego celu, kredyt gotówkowy bez zaświadczeń gwarantuje jednak mniejszą ilość formalności.

O jakich formalnościach mowa? Zwykle klient musi przedstawić kredytodawcy zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu lub zaświadczenie o pobieraniu wynagrodzenia. To absolutne minimum - wiele banków bez tych dokumentów nie uruchomi nawet procedury kredytowej.

Na rynku nie brakuje jednak propozycji dla osób, które chcą załatwić sprawę szybciej i łatwiej.  Banki dzięki ograniczeniu formalności przeniosły także częściowo sprzedaż takich kredytów do internetu. Oznacza to, że kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach możemy zaciągnąć całkowicie online – bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek.

Wnioskuj o kredyt szybciej i łatwiej>>

Druga strona medalu - niższe kwoty i krótsze okresy.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach dziś jest łatwo dostępny, co nie oznacza jednak, że dostaniemy taki kredyt w każdym banku i na każdą kwotę. Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń są zazwyczaj udzielane na niższe kwoty i krótsze terminy. 

Taki kredyt bez zaświadczeń o dochodach można zaciągnąć na oświadczenie – deklarację, składaną przez kredytobiorcę pod groźbą karalności, o zarobkach. Niektóre banki mogą jednak oczekiwać czegoś więcej – np. wyciągu z konta bankowego, na którym będą widniały ostatnie przelewy wynagrodzenia od pracodawcy, albo kopii deklaracji podatkowej PIT, w której będzie udokumentowany wpływ środków pieniężnych. Sprawa będzie jeszcze prostsza, kiedy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń będziemy chcieli zaciągnąć w banku, w którym mamy nasze główne konto osobiste. Bank, mając dostęp do informacji o naszym wynagrodzeniu, pominie jakiekolwiek dodatkowe dokumenty zaświadczające o wpływach.