Źródło zdjęcia: pixabay.com

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj informacje o dostępnych produktachWyrażam zgodę na:
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Pożyczka rodzinna - jak pożyczać, żeby nie wtopić?

OPUBLIKOWANO 2019-09-09

Jeżeli masz akurat wolną gotówkę i szczerze chcesz pomoc rodzinie, zrób to. Chęć pomocy jednak niech nie przysłoni Ci zdrowej oceny sytuacji.
Czytaj dalej
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Remont pokoju dla dziecka - ile trzeba wydać?

OPUBLIKOWANO 2019-08-31

Szkolna wyprawka to nie tylko tornister, piórnik i zeszyty. Często wraz z rozpoczęciem roku szkolnego naszym dzieciom potrzeba miejsca do nauki. Jak to mądrze zaplanować?
Czytaj dalej
REKLAMA


Źródło zdjęcia: pixabay.com

Najtańsza wyprawka szkolna - ile możesz zaoszczędzić?

OPUBLIKOWANO 2019-07-31

Koniec wakacji to czas szkolnych zakupów. Trzeba kupić nowy plecak, piórnik i przybory szkolne. Długopisy, ołówki, zeszyty... Lista wydaje się nie mieć końca? Długa lista oznacza niemały rachunek? Na szczęście można wydać mniej.

Jak skompletować tanią wyprawkę szkolną?

Nie samymi promocjami żyje oszczędny konsument, ale przede wszystkim dobrą organizacją. Na początku warto spisać sobie wszystkie produkty, których potrzebujemy. Sporządzenie takiej listy pozwoli zaoszczędzić trochę czasu... i pieniędzy. Stworzenie listy pozwoli nam także zlokalizować punkty sprzedaży przedmiotów, których potrzebujemy w konkretnej ilości. Jeśli potrzebujesz trzech ryz papieru, może warto pojechać do hurtowni, zamiast płacić cenę detaliczną w osiedlowym sklepie papierniczym?

A może zakupy do szkoły... przez internet?

Chociaż wyprawkę szkolną przeważnie kupujemy w supermarketach i sklepach papierniczych, to coraz więcej rodziców decyduje się jej zakup przez internet. Z badań konsumentów wynika, że już pod koniec roku szkolnego zainteresowanie artykułami szkolnymi w sklepach internetowych było o 13 % większe niż w poprzednim roku. Natomiast pierwsze tygodnie sierpnia to wzrost już ponad 20%. 

Co na to wpływa? Bogata oferta (często bogatsza, niż w sklepach stacjonarnych), niskie ceny, dostawa po drzwi.  Wyprawka szkolna to każdego roku bardzo duże obciążenie dla domowego budżetu. Ten wydatek nierzadko przekracza rząd kilkuset złotych. Według danych CBOS w ubiegłym roku rodzice na przybory szkolne dla jednego dziecka wydali średnio 649 zł. Jeśli można zaoszczędzić, to chyba warto poświęcić trochę czasu, żeby przejrzeć ofertę sklepów internetowych, które oferują artykuły szkolne.

Chcesz rozłożyć wydatki na raty? Limit w koncie to ułatwi! >>

Warto poświęcić czas na znalezienie najciekawszych ofert

Także tych w pożyczkach. Jest to tak duży wydatek, że rodziny stoją często między wyborem podręczniki, czy wyprawka. Oczywiście, warto szukać okazji, promocji, akcji dedykowanym powrotowi do szkoły, bo wtedy wyprawka może kosztować dużo mniej. Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na takie nadwyrężenie budżetu, weź niewielką pożyczkę.

Warto do tego tematu podejść spokojnie i odpowiednio wcześniej, aby nie decydować się na ostatnią chwilę i w pośpiechu. Najważniejsza jest lista zakupów oraz to, żeby się jej dość sztywno trzymać i nie pozwolić sobie na zakupowe szaleństwo. Kupienie tylko tego, co sobie założyliśmy to połowa sukcesu. Druga połowa sukcesu to odnalezienie wśród wielu ofert, tej najlepszej, czyli najtańszej. Czy to w kwestii wyprawki, czy finansowego wsparcia.