Źródło zdjęcia: pixabay.com

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj informacje o dostępnych produktachWyrażam zgodę na:
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Pożyczki ratalne - czy to się opłaca?

OPUBLIKOWANO 2019-10-15

Najlepsza i najbardziej atrakcyjna pożyczka ratalna online to taka, która skrojona jest do potrzeb wnioskującego. Wydaje się to oczywiste – jednak rzeczywistość często to weryfikuje.
Czytaj dalej
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Pożyczka na dowód - te warunki musisz spełnić

OPUBLIKOWANO 2019-10-14

Sam dowód osobisty to oczywiście podstawowy sposób na dokonanie weryfikacji tożsamości konsumenta, dlatego w teorii pozwala on na zasięgnięcie wszystkich istotnych informacji o potencjalnym pożyczkodawcy.
Czytaj dalej
REKLAMA


Źródło zdjęcia: pixabay.com

Porównywarka kredytów. Jak poznać tę wiarygodną?

OPUBLIKOWANO 2019-09-30

Szukasz pożyczki? Pewnie zależy Ci na tym, żeby wybrać dopasowaną do Twoich potrzeb ofertę. W internecie nie brakuje porównywarek internetowych, w których zestawione są oferty kredytów z różnych banków. Czy każda z nim działa dla naszego - pożyczkobiorcy - dobra?

Czy każda porównywarka internetowa ma możliwość ocenić zdolność i wiarygodnośóć kredytową każdego zainteresowanego kredytem i zagwarantować wymarzoną pożyczkę? Oczywiście, że nie. Porównywarki zwykle nie mają na temat korzystającej z niej osoby żadnych informacji. W większości przypadków tych promowanych szeroko internetowych porównywarek każdy, kto z nich korzysta, widzi te same oferty.

Co innego, kiedy porównywarka, głównie dzięki współpracy z pożyczkodawcami oraz rozwiniętemu i zaangażowanemu działowi obsługi, może już na etapie wstępnego wnioskowania pomóc w ocenie i decyzji.

Jak zatem znaleźć tę dobrą porównywarkę?  

Dobry pożyczkodawca to taki, któremu zależy na kliencie spełnionym i powracającym w sytuacji powstałej potrzeby finansowania - dzięki temu dokłada starań, by oferta, jaką prezentuje była możliwie jak najdokładniej zaprezentowana, uprzedzając także, kto nie powinien interesować się tą ofertą, bo na przykład pożyczkodawca ma wyśrubowane warunki przyznawalności, zatrm odmowa czeka każdego, kto ma choć minimalne problemy w historii swoich kredytów.

Dobra porównywarka, potocznie pisząc, nie ściemnia. Zarówno ona, będąc pośrednikiem i reprezentantem banku, jak i sam bank, głośno mówi, że bank/firma pożyczkowa, zanim udzieli komukolwiek kredytu, patrzy na wiele czynników. Nie ukrywa, co stanowi podstawę do sprawdzenia, czy jesteś wiarygodnym kredytobiorcą. Jeśli jesteś zaufanym klientem i masz dobrą historię kredytową, możesz liczyć na lepsze warunki. Jeśli złą – możesz w ogóle nie dostać kredytu.

Wiarygodne i transparetne informacje o pożyczce

Nawet jeżeli zobaczysz w porównywarce atrakcyjną ofertę kredytu gotówkowego, nie w każdej porównywarce będzie to oznaczać, że dostaniesz ją na warunkach jakie widzisz w porónwaniu. Wśród porównywarek nastawionych na wsparcie klienta w procesie doradca od strony pożyczkodawcy (i porównywarki) pomoże Ci określić, jaką kwotę będziesz musiał spłacać i na jaką Cię stać. Przykłady reprezentatywne nie są dla zwykłego śmiertelnika - dobrą porównywarkę poznasz także po tym, jakim językiem komunikuje się z użytkownikiem, oraz czy w przystepny sposób przedstawiają informacje o pożyczce i pożyczkodawcy. W dobrej porównywarce poznasz też koszt całkowity oraz ewentualnie, jeśli interesuje Cię produkt ratalny, wysokości raty. 

Nie musisz siadać do strony banku z kalkulatorem, o ile zdecydujesz się skorzystać z zestawienia przygotowanego rzetelnie i przez specjalistów będących w stałym kontakcie z pożyczkodawcami i bankami.