Źródło zdjęcia: pixabay.com

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj informacje o dostępnych produktachWyrażam zgodę na:
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Pożyczka na Święta? Tylko bezpieczna!

OPUBLIKOWANO 2019-11-30

Pożyczaj rozsądnie, a tylko wtedy gotówka na Święta faktycznie przyniesie ci radość, a nie powody do stresu.
Czytaj dalej
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Święta bez kredytu

OPUBLIKOWANO 2019-11-26

Czy Boże Narodzenie może nie rujnować portfela, bez nadmiarowego zaciskania pasa, ale i bez kosztownych pożyczek? 
Czytaj dalej
REKLAMA


Źródło zdjęcia: pixabay.com

Prosta droga do skutecznego oszczędzania

OPUBLIKOWANO 2019-07-25

Niezależnie od tego, czy wakacyjne wydatki masz już za sobą, czy dopiero w planach, dzięki tym kilku prostym zabiegom skutecznie powiększysz ilość środków na koncie i poprawisz swoją sytuację materialną.

Oszczędzanie pieniędzy jest w teorii bardzo proste, choć jak pokazują badania, wciąż bardzo trudne dla większości polskiego społeczeństwa. W oszczędzaniu trzeba być konsekwentnym i regularnym, co nie jest najprostsze, ale przy zachowaniu kilku  prostych zasad wyrobisz w sobie nawyk odkładania pieniędzy, a to znacznie przyczyni się do poprawienia bezpieczeństwa finansowego oraz większej kontroli nad posiadanymi środkami. 

Wydawaj mniej niż zarabiasz.

Powiększ dochody. Zmniejsz wydatki. Łatwo powiedzieć? Podwyżka, nadgodziny, nowa praca lub praca dorywcza to sposoby na zwiększenie dochodów. Śledzenie wydatków, kontrolowanie budżetu i trzymanie się limitów to droga do zmniejszenia wydatków. Bez tego oszczędzanie nie będzie w ogóle możliwe. Większość z nas żyje od wypłaty do wypłaty i nie oszczędza ani złotówki! Jeśli nie będziemy musieli posiłkować się różnego rodzaju pożyczkami, aby spiąć comiesięczny domowy budżet, nasze życie zacznie mieć całkiem nową jakość.

Zakupy? Prześpij się z tym.

Ujarzmienie chęci zrobienia większych zakupów pod wpływem chwili pomoże nie tylko zapanować nad budżetem, ale również oszczędzać. Odłóż decyzję o zakupie na cały kolejny dzień i w tym czasie zastanów się, czy wciąż myślisz, że warto sięgnąć tak głęboko do portfela, czy może lepiej odłożyć te pieniądze lub poczekać np. na wyprzedaż. 

Graj do wspólnej bramki.

Wiele par ma oddzielne konta bankowe, bo to pozwala czuć im się niezależnymi finansowo. Niestety nie zawsze pomaga to w budowaniu oszczędności. Wspólne działanie nie tylko pozwala odłożyć więcej, ale również wzajemnie się kontrolować. 

Jeśli nie chcesz mieć wspólnego i jednego konta ze swoim partnerem, to możecie założyć trzecie konto, na które będziecie co miesiąc wpłacać wcześniej ustaloną kwotę. Najlepiej, jeśli będzie to  konto oszczędnościowe.

Najlepsze konta oszczędnościowe? Sprawdź teraz >>

Oszczędny zawsze zabezpieczony!

Konekwentne oszczędzanie przez całe życie można zacząć od odkładania na różnego rodzaju kryzysy. Zalane mieszkanie, awaria samochodu, wypadek, zwolnienie z pracy, to tylko nieliczne sytuacje, które wymagają nakładów finansowych. Oczywiście, nie da się tego zrobić jednorazowo, a tylko regularnie odkładając mniejsze kwoty. Gromadzenie budżetu kryzysowego pomaga też wyrobić w sobie nawyk oszczędzania na stałe.