Źródło zdjęcia: pixabay.com

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj informacje o dostępnych produktachWyrażam zgodę na:
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Pożyczka na Święta? Tylko bezpieczna!

OPUBLIKOWANO 2019-11-30

Pożyczaj rozsądnie, a tylko wtedy gotówka na Święta faktycznie przyniesie ci radość, a nie powody do stresu.
Czytaj dalej
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Święta bez kredytu

OPUBLIKOWANO 2019-11-26

Czy Boże Narodzenie może nie rujnować portfela, bez nadmiarowego zaciskania pasa, ale i bez kosztownych pożyczek? 
Czytaj dalej
REKLAMA


Źródło zdjęcia: pixabay.com

Remont pokoju dla dziecka - ile trzeba wydać?

OPUBLIKOWANO 2019-08-31

Szkolna wyprawka to nie tylko tornister, piórnik i zeszyty. Często wraz z rozpoczęciem roku szkolnego naszym dzieciom potrzeba miejsca do nauki. Jak to mądrze zaplanować?

Odnowienie lub całkowite przearanżowanie całego mieszkania to poważna inwestycja. Z okazji nowego roku szkolnego nikt nie musi na szczęście remontować całości inwestycji, w której mieszka, dlatego pod lupę weźmiemy pokój dziecka.

Remont dziecięcego pokoju zwykle wymusza styl wystroju tego wnętrza i to, jak bardzo przestaje korespondować z wiekiem naszego dziecka. Sytuacją szczególną jest moment, kiedy pokój dziecka zaczyna być pokojem pierwszoklasisty. Jak najlepiej podejść do tematu? Jedni preferują strategię stopniowego wprowadzania zmian, inni wybierają zmiany wykonane raz na lata. 

Remont pokoju dla dziecka - wydatki

Największe koszty generuje kapitalny remont pomieszczeń - przygotowanie pokoju do remontu, gipsowanie, szpachlowanie,  do tego dochodzi zakup nowych materiałów oraz opłacenie pracy fachowca. To wydatek rzędu 800-1000 złotych, na szczęście ten koszt można zminimalizować, jeśli remont przeprowadzimy własnymi siłami. Zaoszczędzimy wówczas ok. 12 złotych na metrze kwadratowym za malowanie na nowo ścian. Wymiana podłogi to natomiast koszt ok 50 zł za metr dobrej jakości parkietu czy paneli. Niewiele taniej wyjdzie wykładzina podłogowa.

Jeśli remontem dla pierwszoklasisty będzie tylko urzędzienie pokoju pod jego nowe potrzeby, bez ingerencji w kolor ścian czy podłóg, cena całego przedsięwzięcia spadnie.  Wybrane meble, oświetlenie powinny dobrze służyć przez co najmniej kilka lat, a można je kupić nawet w marketach w gotowych zestawach za niewiele ponad 500 złotych. Biurko, krzesło i regał na książki to minimum.

Kasa od ręki? Z pewnością w tych firmach ją dostaniesz >>

Jeśli aranżacja wymusi zmianę łóżka, foteli, czy zakup dodatków dla nastolatków - tablice ścieralne, pufy dla znajomych, ozdoby ścian - pierwotne koszty mogą się podwoić, a nawet potroić. Jeśli pokój wyposażamy także w sprzęt komputerowy - laptop, myszka, klawiatura, słuchawki, drukarka - to będzie to koszt około 2000-2500 złotych. 

Pożyczka na remont pokoju dla dziecka

Niezleżnie od tego, czy planujesz kapitalny remont całego pokoju, czy tylko nową aranżację i wstawienie biurka do sypialni, możesz być zaskoczony kwotą tego przedsięwzięcia. Jeśli nie chceszo obciążać swojego budżetu i tak już obciążonego szkolnymi i wakacyjnymi wydatkami, możesz sięgnąć po wygodną pożyczkę. Wygodną, bo dostępną od ręki i ze spłatą, kiedy szał pierwszego dzwonka już minie. Pożyczkę na remont z łatwością znajdziesz w wielu firmach pożyczkowych. Zestawienie tych z najlepszą ofertą znajdziesz tutaj