Źródło zdjęcia: pixabay.com

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj informacje o dostępnych produktachWyrażam zgodę na:
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Szkolna wyprawka - bądź eko!

OPUBLIKOWANO 2019-08-18

Koniec wakacji to szaleństwo zakupów. Jak w tym wszystkim nie stracić głowy i zaoszczędzić parę złotych? Proste rozwiązania pozwolą nie tylko zatrzymać pieniądze w portfelu, ale i uczyć dzieci zdrowszego i bardziej przyjaznego środowisku nawyku.
Czytaj dalej
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń

OPUBLIKOWANO 2019-08-08

Najczęściej wymienianym utrudnieniem w zaciągnięciu tradycyjnego kredytu gotówkowego są formalności. Kredyty bez formalności są wygodniejsze, ale czy zawsze spełnią oczekiwania kredytobiorcy?
Czytaj dalej
REKLAMA


Źródło zdjęcia: pixabay.com

Spłać swój dług w trzech krokach

OPUBLIKOWANO 2019-02-17

Chwilowe problemy czy nadmierne zadłużenie ciągnące się miesiącami potrafią spędzać sen z powiek. Podpowiadamy, jak krok po kroku zmienić swoją finansową kondycję i pozbyć się długu.

Spłacanie długu może być trudne, kiedy stał się on już mocno przeterminowany i wierzyciel nalicza karne odsetki. Trudno wówczas poradzić sobie ze spłatą faktycznego długu, kiedy większość spłacanej kwoty to spłata odsetek. Możesz jednak spłacić swój dług w trzech, bardziej lub mniej ogólnych, krokach: dowiedz się dokładnie, ile i komu jesteś winien, ustal swoją strategię spłat, a następnie konsekwentnie się jej trzymaj.

Krok 1: Ustal, ile jesteś winien

Pierwszym krokiem do spłaty zadłużenia powinno być twoje dokładne zorientowanie się, kim jest wróg, z którym chcesz wygrać. Unaocznienie całkowitej liczby może być przerażające, ale gdy się z nią skonfrontujesz, łatwiej będzie ci się zmotywować i określić realny plan.

Możesz skorzystać z kalkulatorów online, ale możesz też wpisać kwotę na kartce. Najlepiej w formie tabelki, kiedy co miesiąc dopłacasz ustaloną kwotę. Zobaczysz, ile czasu zajmie ci spłacenie kapitału, ile jeszcze zapłacisz odsetek i które uda się zniwelować konsekwentną spłatą. Na początku ważne jest, by ustalić priorytety, aby szybciej wycofać się z tych zadłużeń, które powodują największe problemy.

Krok 2: Znajdź odpowiedną strategię.

Wykonaj poniższy test, aby znaleźć strategię, która przyspieszy spłatę zadłużenia, ułatwi zarządzanie nim - lub oba. Nasza lista zasobów może pomóc Ci uzyskać trochę oddechu.

Oto kilka typowych strategii zwiększających twoje szanse, na uporanie się z długiem:

  • Metoda małych kroków - najpierw spłacasz swój najmniejszy dług, a następnie kolejne, już większe. Pozbycie się nawet najmniejszego długu da Ci możliwość oddechu i skupienia energii i środków w spłacie kolejnych. W ten sposób, małymi krokami, zmieniasz swoją niewygodną teraz sytuację, by w końcu spłacić wszystkie długi.
  • Najpierw spłacasz swoje długi z najwyższymi stopami procentowymi, tzw. metodą lawinową. Choć mniej wygodna, niż metoda małych kroków, to w najszybszy sposób pozwala uwolnić się od tego długu, który kosztuje najwięcej i rośnie najszybciej. Skutecznie pomaga więc zaoszczędzić czas i pieniądze w trakcie spłaty zadłużenia.
  • Konsolidacja zadłużenia - czyli  strategia polegająca na przekształcaniu wielu starych wierzytelności w jeden nowy, z niższym oprocentowaniem, dzięki czemu slata jest łatwiejsza do zarządzania, a okres spłaty znacznie się wydłuża. 
    Jeśli szukasz kredytu, który pozwoli na konsolidację kilku zadłużeń, sprawdź, które banki mają go w ofercie >> 

Krok 3: Bądź konsekwentny.

Z długami nie ma żartów. Jeśli myślisz, że spłata dwóch zaległych rat z dziesięciu uśpi czujność wierzyciela to jesteś z dużym błędzie. Śledź swój dług - używaj aplikacji z telefonie czy wirtualnych notatek, albo zrób zeszyt i odhaczaj wpłaty, by być na bieżąco z nadchodzącymi płatnościami.