Źródło zdjęcia: pixabay.com

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj informacje o dostępnych produktachWyrażam zgodę na:
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Pożyczka na Święta? Tylko bezpieczna!

OPUBLIKOWANO 2019-11-30

Pożyczaj rozsądnie, a tylko wtedy gotówka na Święta faktycznie przyniesie ci radość, a nie powody do stresu.
Czytaj dalej
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Święta bez kredytu

OPUBLIKOWANO 2019-11-26

Czy Boże Narodzenie może nie rujnować portfela, bez nadmiarowego zaciskania pasa, ale i bez kosztownych pożyczek? 
Czytaj dalej
REKLAMA


Źródło zdjęcia: pixabay.com

Szkolna wyprawka - bądź eko!

OPUBLIKOWANO 2019-08-18

Koniec wakacji to szaleństwo zakupów. Jak w tym wszystkim nie stracić głowy i zaoszczędzić parę złotych? Proste rozwiązania pozwolą nie tylko zatrzymać pieniądze w portfelu, ale i uczyć dzieci zdrowszego i bardziej przyjaznego środowisku nawyku.

Wykorzystuj ponownie.

Koniec roku szkolnego nie oznacza wcale, że piórnik, kredki czy długopisy, z którymi dziecko skończyło rok szkolny stają się wraz z nastaniem nowego bezużyteczne. Warto sprawdzić, które z tych akcesoriów nadają się jeszcze do użytku, żeby niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy na nowe. To nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne - tysiące plastikowych i nierozkładalnych okładek na zeszyty, piórników i flamastrów zaśmiecają wysypiska, bo ciężko je poddać recyklinowi. Naucz swoje dziecko odpowiedzialności za środowisko i wspólnie nadajcie starym przedmiotom.

Sprzedaj to, co niepotrzebne.

Ogłoś w internecie chęć sprzedaży pomocy naukowych czy plastycznych, z których twoje dzieci nie korzystają. Wysyłając dziecko do szkoły często odchodzimy od zmysłów martwiąc się, czy zapewniliśmy mu wszystko, co niezbędne. Listy zakupów pękają w szwach, podobnie jak biurka i regały w ich pokoju. Czy rzeczywiście używją globusów, sztalugi i masy do garnarstwa? Jeśli nie, to daj tym przedmiotom drugie życie sprzedając je. Jeżeli nie masz młodszych dzieci, pozbądź się też starych podręczników twojego dziecka. Zanieś je do antykwariatu lub dodaj ogłoszenie o sprzedaży na portalach internetowych. Za używane książki nie dostaniesz może jakiejś zawrotnej kwoty, ale zawsze to parę groszy które będzie można przeznaczyć na inne szkolne wydatki.

Kupuj używane zamiast nowych.

Twój portfel i środowisko będą ci za to wdzięczne! Podręczników szukaj w antykwariatach, bo tam kupisz je dużo taniej niż w księgarni. Ważne, żeby podręcznik był w dobrym stanie i dziecko mogło bez przeszkód korzystać z jego treści. O używane podręczniki podpytaj też rodziców dzieci z klasy wyżej. Może któryś z nich ma jeszcze książki, których chętnie by się pozbył za parę złotych? 

Zrób użytek z promocji i wyprzedaży.

Przełom sierpnia i września to czas, kiedy sklepy pełne są akcesoriów szkolnych. Niektóre markety organizują jednak specjalne promocje na tego typu artykuły. Warto się nimi zainteresować. W poszukiwaniu wyprawki szkolnej dla dziecka, odwiedź także dyskonty. Często można tam kupić przybory szkolne o wiele taniej. Jeśli nie musisz, nie kupuj wszystkich akcesoriów od razu. Końcem września z pewnością zostaną one przecenione, a wtedy uzupełnisz brakujące rzeczy.

Szukaj innych źródeł finansowania szkolnych wydatków.

Rozwiązaniem może być także wzięcie szybkiej pożyczki z krótkim terminem spłaty. Pożyczki online  udzielane są nowym klientom za 0 zł pod warunkiem spłaty w wyznaczonym terminie. Po miesiącu zwracasz więc dokładnie taką kwotę, jaką pożyczyłeś. Nawet niewielkie kwoty!

Przejdź do porównywarki ofert>>

Do rozpoczęcia roku szkolnego zostało jeszcze trochę czasu, masz więc szansę uniknąć niepotrzebnych strat finansowych w swoim portfelu. Powodzenia!