Źródło zdjęcia: pixabay.com

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj informacje o dostępnych produktachWyrażam zgodę na:
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Pożyczka na Święta? Tylko bezpieczna!

OPUBLIKOWANO 2019-11-30

Pożyczaj rozsądnie, a tylko wtedy gotówka na Święta faktycznie przyniesie ci radość, a nie powody do stresu.
Czytaj dalej
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Święta bez kredytu

OPUBLIKOWANO 2019-11-26

Czy Boże Narodzenie może nie rujnować portfela, bez nadmiarowego zaciskania pasa, ale i bez kosztownych pożyczek? 
Czytaj dalej
REKLAMA


Źródło zdjęcia: pixabay.com

Szybka pożyczka na majówkę? Jeszcze zdążysz!

OPUBLIKOWANO 2019-04-26

To nic, że nigdzie nie wyjeżdżasz. Najprawdopodobniej i tak raczej nie oszczędzisz. Długi majowy weekend kosztuje, bez względu na to, czy wybierzesz się w podróż.

Majówka to wydatek

Jeśli wierzyć badaniom ankietowanych, Polacy wydają na przygotowania do długiego majowego weekendu średnio 300 zł. Od nas zależy tylko, czy będą to pieniądze zaoszczędzone, czy pożyczone.

Będąc w nagłej potrzebie raczej omińmy bank - otrzymanie kredytu wymaga spełnienia wielu formalnych wymagań, kompletnej dokumentacji, a większość instytucji w okolicach majowego weekendu może mieć zmienione godziny przyjmowania interesantów. Kompletowanie dokumentacji może zająć nawet kilka dni.

Alternatywą dla kredytu bankowego może być szybka gotówka z instytucji pozabankowej. Mniejsza ilość formalności wymaganych przez firmę i szybki proces weryfikacji sprawia, że tego typu rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością. Wiele z firm oferuje pożyczki online, z szybką wypłatą środków. Chwilówka to również dobra opcja dla osób, które nie mają idealnej historii kredytowej – większość firm sprawdza bazy kredytowe - jednak często, negatywna historia nie musi przekreślać możliwości pożyczenia pieniędzy. Szczególnie, że taki wyjazd planowany na ostatnią chwilę, przy “wyprzedażach” ostatnich wolnych miejsc, może kosztować nawet poniżej 500 zł. Oczywiście dla dalszych wyjazdów koszta te rosną, ale jeśli nie zależy nam na dalekich wojażach, to spokojnie w takiej kwocie zmieścimy noclegi i przejazd. Takie okazje trafiają się w ostatniej chwili, często z możliwością rezerwacji jedynie zaliczką i zapłatą pozostałej kwoty po przyjeździe.

Szybka pożyczka na majówkę? Jeszcze zdążysz>>

Darmowa pożyczka na majówkę

Pierwsza pożyczka w niektórych firmach jest darmowa, a kwoty takiej pożyczki wahają się od 500 do kilku tysięcy złotych, w zależności od firmy. Przy wyborze pożyczkodawcy, zwróćmy jednak uwagę na warunki - nieprzekraczalny termin spłaty, brak możliwości przedłużenia, lub spłata w szybszym terminie. Niespełnienie warunku braku opłat może kosztować nas drożej, niż zakładaliśmy. W przypadku, kiedy nie mamy pewności, czy w określonym w warunkach okresie będziemy w stanie pożyczkę spłacić, warto poszukać oferty z okresem spłaty wydłużonym do minimum 60 dni lub zdecydować się na inną opcję, np. ratalną.

Przejdź do naszego rankingu pożyczek pozabankowych i zobacz, z jakich ofert możesz wybierać>>

Jak nie pożyczka to co?

Najlepszym rozwiązaniem na finansowanie niespodziewanych wydatków jest sięgnięcie do zgromadzonych w tym celu oszczędności. Jeżeli nie możesz skorzystać z własnych oszczędności, warto rozpocząć poszukiwania dodatkowych środków od rodziny lub bliskich znajomych. Jest duża szansa, że otrzymasz od nich wsparcie finansowe, oszczędzając tym samym czas potrzebny na dopełnienie formalności związanych ze składaniem wniosku kredytowego lub pożyczkowego. Jeśli pożyczka od rodziny nie wchodzi w grę, potrzeba gotówki to także dobry moment, by pozbyć się niepotrzebnych w domu rzeczy i pozyskać dzięki temu trochę gotówki, na przykład przy okazji gruntownych wiosennych porządków w swoim mieszkaniu.