Źródło zdjęcia: pixabay.com

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj informacje o dostępnych produktachWyrażam zgodę na:
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Dobry zwyczaj - nie pożyczaj! Jak odzyskać swoje pieniądze?

OPUBLIKOWANO 2019-07-17

Sprawa, choć może wydać się błaha, jest problemem wielu z naszych czytelników. W zależności od tego, jak wysokiej kwoty, i w jakiej formie, użyczyliśmy naszemu znajomemu, możemy o zwrot sumy ubiegać się w różny sposób.
Czytaj dalej
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Najtańsza pożyczka zawsze najlepsza?

OPUBLIKOWANO 2019-07-08

Kiedy decydujemy się na chwilówkę, jej koszt jest jedną z najważniejszych kwestii, jakie sprawdzamy. Czy koszt to wszystko, co powinniśmy sprawdzić? Okazuje się, że pod uwagę należy wziąć także inne warunki pożyczki. Tym bardziej, że aktualne ceny chwilówek prawie się nie różnią.
Czytaj dalej
REKLAMA


Źródło zdjęcia: pixabay.com

Banki stale odmawiają? Sprawdź, czy masz jeszcze szansę na pożyczkę

OPUBLIKOWANO 2019-03-30

Kiedy w banku odprawiają cię z przysłowiowym kwitkiem, czas rozejrzeć się za pożyczką pozabankową.

Kredyt, jako produkt finansowy, regulowany jest przepisami Prawa bankowego, które zastosowanie mają tylko do produktów oferowanych przez banki.  Te przepisy właśnie jasno określają mówią, w jaki sposób należy sporządzić umowę kredytową, by ta była zasadna i wiążąca. Wskazują, między innymi, formę pisemną jako właściwą oraz szczegółowe informacje o kwocie kredytu, jego całkowitych kosztach, oprocentowaniu oraz o wysokości prowizji, które należy w niej zawrzeć. Umowa kredytowa musi zawierać również takie informacje jak cel zaciągniętego przez nas kredytu i zasady, na jakich zobowiązujemy się pożyczone pieniądze zwrócić, a także ramy czasowe, czyli dokładnie określony termin spłaty, często w formie harmonogramu. W momencie, kiedy powyższe warunki nie mogą zostać spełnione, bowiem pracownik banku stwierdza brak zdolności kredytowej, nie ma możliwości przymknąć na naszą sytuację oka i zmienić warunki umowy, na takie, które mogłyby być spełnione w naszej sytuacji, i dlatego nasz wniosek zostaje odrzucony.

Długa droga do kredytu

Droga do kredytu jest jednak długa, bowiem zanim kredyt otrzymamy, bank dokładnie prześwietli nasz dotychczasowy życiorys finansowy.  Zostaniemy sprawdzeni w bazach dłużników i poproszeni o wykaz źródeł naszego dochodu. Jeśli posiadamy już jakieś długi albo nie mamy stałego zatrudnienia, możemy pożegnać się z marzeniem o kredycie.

Pożyczka przez Internet i bez formalności

Pożyczkodawcy pozabankowi, z drugiej strony, reprezentują o wiele bardziej “ludzkie” podejście do kwestii zdolności i możliwości pożyczenia środków, nawet osobie z problemami.

Przejrzyj dostępne oferty pożyczek na indywidualnych warunkach>>

Umowa pożyczki nie musi być sporządzona na piśmie. To ważne, by pamiętać, że w przypadku pożyczki, tzw. Umowa ustna jest w takim samym stopniu wiążąca, jak i opatrzona podpisem na dokumencie. Jeśli mówimy o firmach pożyczkowych pozabankowych, to te zazwyczaj sporządzają ze swoimi klientami pisemną umowę pożyczki.  W przypadku wszelkich sporów to umowa właśnie stanowić będzie podstawę w dochodzeniu praw, dlatego lepiej o nią zadbać.

Pożyczka pozabankowa ma jeszcze jedną zaletę - brak formalności. W przypadku pożyczek wszelkie formalności ograniczone są do minimum. Pożyczkodawcy często nie wymagają dokumentów takich jak np. źródła dochodu. Często nie sprawdzają także pożyczkobiorców w rejestrach dłużników, a jeśli już to robią, nie zawsze negatywne wpisy skutkują odmówieniem klientowi pożyczki.

Pożyczki na innych warunkach

Coraz więcej firm pozabankowych udziela pożyczek za 0 zł, lub na raty.  Najczęściej są to pożyczki dla nowych klientów, ale ofert i instytucji, pożyczających na własnych warunkach, regularnie przybywa, dlatego z pewnością każdy ma szansę taką pożyczkę otrzymać. Jak to możliwe, że jedna pożyczka kosztuje mniej, a druga więcej? Ten kto pożycza, może ustalić koszty takiej pożyczki i równie dobrze nie musi pobierać za nią żadnej opłaty. Może rozłożyć ją na wygodne raty, a może zarządać zwrotu całości kwoty. Wszystko zależy od warunków, jakie ustala pożyczkodawca. Co więcej, w przypadku pożyczek nie ma także obowiązku określenia terminu spłaty. Mimo wszystko, dla zachowania pewnej kontroli, zwykło się taki termin spłaty zaznaczać. Choć może on być przesunięty, jeżeli pożyczkodawca daje taką możliwość.

Pozabankowe pożyczki w jednym miejscu! Przejdź do rankingu>>

Złe pożyczki mogą słono kosztować!

Na rynku nie brakuje oszustów - sprawdzaj oferty pożyczek tylko w wiarygodnych źródłach! Pamiętaj, że pożyczka pozabankowa może pociągnąć za sobą różne skutki prawne, dlatego nie decyduj się pochopnie na pierwszą lepszą ofertę. By nie sprowadzić na siebie nieprzyjemności, szczególnie wtedy, kiedy nie będziesz w stanie spłacić zadłużenia na czas, zabezpiecz się umową, wsparciem osoby mniej emocjonalnie podchodzącej do naszych problemów finanowych i, przede wszystkim, zdrowym rozsądkiem.