Źródło zdjęcia: pixabay.com

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj informacje o dostępnych produktachWyrażam zgodę na:
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Pożyczka rodzinna - jak pożyczać, żeby nie wtopić?

OPUBLIKOWANO 2019-09-09

Jeżeli masz akurat wolną gotówkę i szczerze chcesz pomoc rodzinie, zrób to. Chęć pomocy jednak niech nie przysłoni Ci zdrowej oceny sytuacji.
Czytaj dalej
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Remont pokoju dla dziecka - ile trzeba wydać?

OPUBLIKOWANO 2019-08-31

Szkolna wyprawka to nie tylko tornister, piórnik i zeszyty. Często wraz z rozpoczęciem roku szkolnego naszym dzieciom potrzeba miejsca do nauki. Jak to mądrze zaplanować?
Czytaj dalej
REKLAMA


Źródło zdjęcia: pixabay.com

Pieniądze last minute, czyli kredyt na wymarzony urlop

OPUBLIKOWANO 2019-05-26

Marzysz o odpoczynku i urlopie? Jeśli nie udało się odłożyć gotówki w tym roku, myślisz o pożyczce. Czy warto? Oczywiście. Jeśli tylko kwota pożyczki nie okaże się wyższa, niż nasze możliwości spłaty. Wakacje na kredyt nie muszą nas słono kosztować!

Weź taki kredyt, którego spłata nie będzie problemem 

Wedle zasady mówiącej, że im mniej pożyczysz, tym mniej oddasz, przygotowania do wakacyjnej pożyczki zacznijmy od oszacowania, z jaką ratą miesięcznie nasz budżet nie straci stabilności i od tych estymacji uzależnijmy decyzję o kwocie pożyczki. Jeśli wymarzony ulrop to wyjazd nad jezioro, czy w góry, to pożyczka rzędu 1,5 tysiąca złotych mogłaby wystarczyć, a wiązać się będzie dla nas z nienajwyższą ratą w wysokości około 200 złotych każdego miesiąca. Droższym rozwiązaniem będą wakacje dla całej rodziny za kilka tysięcy złotych na kredyt.  Nie bez znaczenia pozostaje także okres spłaty. Czasem nawet pożyczając dużo wyższą kwotę, niż początkowo szacowaliśmy, doradca zaproponuje wygodną ratę w wysokości dwustu czy trzystu złotych, ale nie na okres kilku, czy kilkunastu miesięcy, a na przykład dwóch, czy trzech lat. Czy jesteś przekonany, że jednorazowy wyjazd wart jest tego, by przez parę kolejnych lat go spłacać? 

Gdzie po pożyczkę na wakacje?

Decyzja zapadła-  urlop finansujesz z pożyczki. Gdzie znaleźć odpowiednią? A może zamiast pożyczki zapłacić kartą? Poniżej kilka dobrych, naszym zdaniem, rozwiązań.

W pierwszej kolejności warto udać się do banku, w którym mamy konto. Tam możemy otrzymać warunki, jakich nie dostaniemy w żadnej innej instytucji. W dodatku od ręki - bez formalności, kwitków i wyciągów. Wszak nikt nie zna nas lepiej, niż nasz własny bank! Doradca od ręki sprawdzi historię naszych finansów, oceni, jakimi środkami miesięcznie dysponujemy, czy jakie są koszty utrzymania naszej rodziny.

W wygodnej sytuacji są osoby, posiadające konto osobiste z limitem kredytowym. Dzięki temu wszelkie chwilowe potrzeby dodatkowej gotówki mogą pokrywać kredytem gotówkowym w koncie bez konieczności składania wniosków kredytowych i z krótkim czasem oczekiwania. Debet spłaca się we wcześniej ustalonych ratach miesięcznych, albo pokrywany jest ze środków finansowych, które wpłyną na rachunek w kolejnym miesiącu.

Sptrawdź ofertę najlepszych kont osobistych >>

Jeśli nie chcemy, lub nie możemy, zadłużyć się w banku, to w przypadku niewielkich sum najprościej jest skorzystać z oferty firm pożyczkowych. Wypełnienie wniosku na stronie internetowej zajmuje nie więcej niż 5 minut. Samodzielnie wybieramy wysokość raty, a pieniądze dostępne są niemal od ręki. Co ważne, do każdej propozycji podejdźmy z rozsądkiem - warto ofertę potencjalnego pożyczkodawcy porównać z innymi ofertami! 

Wszystkie pożyczki w jednym miejscu? Sprawdź, gdzie pożyczysz na najlepszych warunkach>>

Dobra rada: Nie pożyczaj 5 tysięcy złotych, jeśli koszt twoich wczasów zamknie się w 2 tysiącach złotych.  Najważniejsze, to sprawnie oddać swój dług. Pamiętaj, że jedynie spłacając  pożyczkę w terminie możesz budować pozytywną historię kredytową. A może to zaprocentuje za rok, przy okazji kolejnych wakacji?