Źródło zdjęcia: pixabay.com

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj informacje o dostępnych produktachWyrażam zgodę na:
Źródło zdjęcia: pexels.com

Pożyczka na weksel? Uważaj na konsekwencje!

OPUBLIKOWANO 2019-03-16

Brak zdolności kredytowej to dla wielu osób borykających się z trudnościami finansowymi największy problem. Kiedy nie można liczyć na wsparcie banku czy pożyczkodawcy, rozpoczyna się szukanie alternatywnych rozwiązań, np. pożyczki na weksel. Dziś przyjrzymy się takiemu sposobowi na gotówkę i skutkom, do jakich może prowadzić.
Czytaj dalej
 

Do trzech tysięcy za darmo i wygodne przedłużenie? Tak pożycza się w Kuki!

OPUBLIKOWANO 2019-03-08

Pożyczka pożyczce nie równa - na co zwrócić uwagę wybierając z kilkudziesięciu ofert tę, której warunki faktycznie są najbardziej korzystne? Pod lupę weźmiemy najnowszą promocyjną pożyczkę jednego z polskich pożyczkodawców.
Czytaj dalej
REKLAMA


Źródło zdjęcia: pixabay.com

Pożyczki, za które nie musisz płacić - czy takie istnieją?

OPUBLIKOWANO 2019-02-20

Choć reklamują się jako darmowe, nie musi to być oczywiste, że nic nie będą cię kosztować. Jak to jest z pożyczkami za 0?

Coraz więcej firm pozabankowych udziela pożyczek za 0 zł. Z zasady takie pożyczki dedykowane są nowym klientom - służyć mają “złapaniu” nowego klienta. Mimo to zarówno ofert, jak i instytucji, które deklarują, że pożyczają za darmo, regularnie na rynku przybywa, dlatego, jeśli interesuje nas szybka pożyczka bez formalności i bez dodatkowych kosztów, to z pewnością każdy ma możliwość o taką pożyczkę wnioskować.

Dlaczego jedne pożyczki są darmowe, a inne nie?

Fakt, że jedna pożyczka ma zerowe oprocentowanie, a inna słono kosztuje, możliwy jest dlatego, że pożyczki nie muszą być oprocentowane. Brzmi zaskakująco? Na produktach finansowych zwykło się zarabiać, stąd też ich cena. Rzeczywistość jest taka, że ten kto pożycza, może ustalić koszty takiej pożyczki, ale równie dobrze nie musi pobierać za nią żadnej opłaty. Wszystko zależy od warunków, jakie ustala pożyczkodawca.

Kolejnym zaskoczeniem może być fakt, że jeśli chodzi o pożyczki, to nie ma także w ich przypadku obowiązku, by określić termin spłaty. To kolejna procedura, mająca na celu zachowanie pewnej kontroli. Taki termin zwykło się ustalać w umowach obu stron, to jest ustalany przez stronę udzielającą pożyczkę i jeśli może być przesunięty lub zdjęty, to tylko pożyczkodawca ma możliwość tego dokonać.

Dają bez pytania?

To, czym pożyczka różni się od kredytu w ofercie banku, to brak formalności. W przypadku pożyczek wszelkie formalności ograniczone są do minimum. Pożyczkodawcy często nie wymagają dokumentów takich jak np. źródła dochodu. Często nie sprawdzają także pożyczkobiorców w rejestrach dłużników, a jeśli już to robią, nie zawsze negatywne wpisy skutkują odmówieniem klientowi pożyczki.

Znajdź pożyczkę na miarę swoich oczekiwań. Przejdź do rankingu>>

Czynnikiem odróżniającym kredyt od pożyczki jest także przeznaczenie pożyczonej gotówki. O ile w banku musimy się tłumaczyć po co nam dodatkowe pieniądze, tak w przypadku pożyczki już niekoniecznie. Dlatego gdy wnioskujemy o, darmową lub nie, pożyczkę, to nikt nie musi nas pytać, na jaki cel zamierzamy te pieniądze przeznaczyć. Jeśli takie pytanie padnie, to pewnie w celu budowania statystyk. Możemy więc wydać pożyczone pieniądze na dowolne potrzeby bez konieczności informowania o tym kogokolwiek, czy tłumaczenia się z takiego wyboru. Ma to zastosowanie także w przypadku, gdy pożyczamy na spłatę innych zobowiązań.