Źródło zdjęcia: pixabay.com

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj informacje o dostępnych produktachWyrażam zgodę na:
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Pożyczka na wakacyjny urlop

OPUBLIKOWANO 2019-06-15

Wczasy za granicą wcale nie muszą być dużo droższe, niż te nad rodzimym Bałtykiem, szczególnie, kiedy wybierzemy najbardziej popularne turystyczne kierunki.
Czytaj dalej
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Pożyczka na raty czy jednorazowa?

OPUBLIKOWANO 2019-06-06

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy gdy zaciągniesz pożyczkę dziś, to będziesz musiał spłacić całą kwotę z kolejnej pensji, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Na szczęście obecnie firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw takim problemom klientów.
Czytaj dalej
REKLAMA


Źródło zdjęcia: pixabay.com

Weź urlop od kredytu na zawołanie!

OPUBLIKOWANO 2019-05-17

Wakacje kredytowe to same plusy? A może kryje się za nimi przykra niespodzianka? Jak bezpiecznie korzystać z wakacji kredytowych, żeby później nie żałować?

Wakacje bez raty

Wakacje i urlop to czas, kiedy posiadacze kredytów, szczególnie tych mieszkaniowych, zamiast płacić ratę, wolą te środki przeznaczyć na rodzinny wyjazd. Możliwość odetchnięcia od wysokich rat na w ofercie niemal każdy bank, jednak różnią się one zasadami, na jakich wakacje kredytowe są przyznawane.

Wakacje kredytowe, czyli ominięcie spłaty raty kredytu w wybranym miesiącu czy dwóch, nie może odbyć się bez wiedzy banku. Dokładne warunki ustalamy wcześniej, nie po wakacjach, z bankiem. Niektóre banki dają także możliwość korzystania z karencji w spłacie części kapitałowej raty - wówczas należy w danym miesiącu uregulować tylko część odsetkową.

Czym są wakacje kredytowe?

Prawdziwymi wakacjami kredytowymi powinno nazywać się zawieszenie całkowitej raty - i części kapitałowej, i części odsetkowej. Zawieszenie spłaty wyłącznie części kapitałowej nazywa się karencją. Zarówno banki jak i klienci częsta oba pojęcia mylą, i nic w tym dziwnego, bo termin wakacji kredytowych jest bardzo nośny.  Jeśli Twój bank daje możliwość skorzystania z obu rozwiązań, uprzednio upewnij się, o jaką przerwę w spłacie wnioskujesz, aby uniknąć nieporozumień.

Pożyczka na wakacje od ręki? Mamy kilka ofert! Sprawdź >> 

Wracasz - spłacasz

Wakacje miną, kredyt zostanie. Chwilowa ulga w spłacie niestety nie pozostanie bez wpływu na dalszą spłatę zobowiązania. Każdorazowe skorzystanie z wakacji kredytowych oznacza najczęściej wydłużenie okresu kredytowania. Warto zauważyć, że bank może odmówić nam przyznania wakacji, jeśli wydłużenie okresu spłaty w wyniku wakacji kredytowych spowoduje przekroczenie maksymalnego czasu kredytowania określonego dla kredytu.

No dobrze, a co z ratą, którą ominęliśmy?  Zwykle zakończeniu okrestu wakacji tworzony jest nowy harmonogram spłaty, w którym ominięta rata ujęta jest w kolejnych ratach. Wysokość nowej raty może przez to niewiele wzrośnąć - o kilka, kilkanaście złotych.

Porównanie kredytów gotówkowych dla najbardziej wymagających klientów >>